96-100 Skierniewice, ul. Pomologiczna 15
(046) 833-32-67
sekretariat@zsz2skc.pl

105 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach

105 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada 2023 r., obchodzić będziemy uroczystości związane ze 105 Rocznicą Odzyskania przez Polskę 🇵🇱 Niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach niewoli – naznaczonej walką, cierpieniem i poświęceniem, Polska 🇵🇱 stała się państwem suwerennym i niepodległym. Jest to efekt starań wielu pokoleń orędowników wolności – wielkich patriotów, wojowników oraz przywódców, których wspominamy po dziś dzień.

Z tej właśnie okazji 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego społeczność szkolna odśpiewała Hymn Państwowy #szkoladohymnu.

Rozstrzygnięty został również Konkurs Historyczny „105-lecie Niepodległej Polski” 🇵🇱, którego celem było wyłonienie najciekawszych prac, wykonanych dowolną techniką. Komisja konkursowa w składzie: Pani Paulina Borgulska – wicedyrektor szkoły, Pani Maria Baranowska – nauczyciel historii oraz Pan Robert Kowalczyk – nauczyciel historii miała ,,twardy orzech do zgryzienia”. Wpłynęło około 60 bardzo interesujących prac 🖼🎨🖌, były to m.in.: kolaże, grafiki komputerowe, plakaty oraz rysunki

A oto wyniki:

1️⃣ miejsce – Julia Skorupińska 5fa

2️⃣ miejsce – Marta Kłąb 5fa

2️⃣ miejsce – Dominik Pabianek 3fa

3️⃣ miejsce – Stanisław Malczak 1i

3️⃣ miejsce – Kacper Sadkowski 1p

Gratulujemy 👏 zwycięzcom twórczych pomysłów oraz wszystkim uczestnikom konkursu zaangażowania❗

Skip to content