Rekrutacja terminy

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Informujemy, że nabór do szkoły odbywa się w formie elektronicznej: http://lodzkie.edu.com.pl/kandydat

1. od 22 kwietnia do 21 maja 2024 roku (do godz.12): złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz
  2. od 22 kwietnia 2024roku: wydawanie przez szkołę skierowania na badanie lekarskie.
  3. od 03 lipca do 08 lipca 2024 roku (do godz.15): możliwość dokonania zmian oddziałów na liście preferencji.
  4. od 03 lipca do 09 lipca 2024 roku (do godz.15): uzupełnienie wniosku o kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, kopię zaświadczenia OKE o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz dwóch podpisanych zdjęć.
  5. 15 lipca 2024 roku (do godz.12): podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  6. od 15 lipca (od godz.12) do 18 lipca 2024 roku: dostarczenie przez rodzica do szkoły oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, oryginału zaświadczenia OKE o wynikach egzaminu ósmoklasisty, zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu, karty zgłoszenia ucznia do szkoły (druk do pobrania – załącznik nr 1)
  7. 19 lipca 2024 roku (do godz.12): ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
  8. W przypadku kandydatów do klasy wielozawodowej, którzy nie ukończyli 15 roku życia dostarczenie do CECHU RZEMIOSŁ ul. Rawska 37 lub do pracodawcy (dotyczy sprzedawców) zaświadczenia z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Skierniewicach ul. Rybickiego 6 o możliwości podjęcia praktycznej nauki zawodu.
    Kandydaci do klasy pierwszej szkoły branżowej I stopnia w zawodzie sprzedawca mogą podpisać umowę o praktyczną naukę zawodu między innymi z Firmą „Intermarche”. (kontakt: kadry.skierniewice@intermarche.pl / tel. 46 834 48 51 poniedziałek/czwartek godz.8-15).
    Dla najlepszych uczniów w perspektywie możliwość zatrudnienia po okresie nauczania.
    Warunkiem przyjęcia ucznia do Branżowej Szkoły I Stopnia w klasie wielozawodowej jest dostarczenie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 01.09.2024 roku umowy na czas trwania nauki z pracodawcą zrzeszonym w Cechu Rzemiosł lub w przypadku sprzedawców z pracodawcą niezrzeszonym, posiadającym odpowiednie uprawnienia.
    Ewentualną pomoc w znalezieniu pracodawcy w wybranym zawodzie dla kandydatów do klasy pierwszej można uzyskać w Cechu Rzemiosł ul. Rawska 37 (tel. 46 833 35 87) lub w Hufcu Pracy ul. Batorego 53, 96-100 Skierniewice (tel. 46 880 91 16)
    Warunkiem przyjęcia ucznia do Branżowej Szkoły I Stopnia w klasie wielozawodowej jest dostarczenie w dniu 01.09.2024 roku umowy na czas trwania nauki z pracodawcą zrzeszonym w Cechu Rzemiosł (dotyczy zawodów czeladniczych) lub pracodawcą niezrzeszonym, posiadającym odpowiednie uprawnienia (dotyczy zawodu sprzedawca).
  • Karta zgłoszenia ucznia do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 (załącznik nr 1):
    druk do pobrania dostępny od 13 maja 2024 roku.
  • Wykaz przedmiotów z rozszerzonym programem nauczania profil/zawód: języków obcych oraz przedmiotów uwzględnianych w procesie rekrutacji: wykaz przedmiotów