96-100 Skierniewice, ul. Pomologiczna 15
(046) 833-32-67
sekretariat@zsz2skc.pl

„Mechanik” we Włoszech. Przygoda z Erasmusem+ w roku 2022

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach

„Mechanik” we Włoszech. Przygoda z Erasmusem+ w roku 2022

Dzień Włoski, który miał miejsce w naszej szkole zwieńczył przygodę z zagranicznymi praktykami zawodowymi w ramach Erasmusa w roku 2022.

Nasze wspomnienia z pobytu we Włoszech, przeróżne potrawy kuchni włoskiej, ponownie przeniosły nas do miejscowości Cattolica. Byliśmy tam od 19 do 30 września w grupie 30 osób wraz 3 nauczycielami. Były to dwa tygodnie poznawania kultury i historii Włoch-zwiedziliśmy Wenecję, Bolonię, Rimini, San Marino, Gradarę oraz Loreto.

Pobyt w tej niewielkiej miejscowości nad Adriatykiem dał nam możliwość połączenia praktyk zawodowych z odpoczynkiem i relaksem. Włochy nas oczarowały i zapewne wielu z uczestników tej wspaniałej „wyprawy” wróci tam, by już prywatnie poznawać ten piękny kraj.

Skip to content