96-100 Skierniewice, ul. Pomologiczna 15
(046) 833-32-67
sekretariat@zsz2skc.pl

Staż w Grecji 2021

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach

Staż w Grecji 2021

31 Maja 2021 roku 60 uczniów i 6 nauczycieli zebrało się o godz. 4.30 pod szkołą, aby wyjechać na praktyki do Grecji. Jazda autokarem była mega ciężka, a najgorsze było kilkugodzinne stanie na granicach. Na szczęście się przygotowaliśmy i w drogę zabraliśmy gry karciane, szachy i tym podobne. Zakwaterowani zostaliśmy w kurorcie nadmorskim Platamonas w hotelu Kronos. W wyjeździe brali udział uczniowie uczący się w takich kierunkach jak: technik informatyk, technik fotografii i multimediów, technik pojazdów samochodowych i fryzjer. Praktyki odbywały się codziennie i można było się wiele nauczyć. Moim zdaniem największym plusem tego wyjazdu była możliwość sprawdzenia znajomości języka angielskiego poza klasą. Po praktykach mieliśmy czas wolny, który spędzaliśmy w basenie lub na zwiedzaniu miasteczka Platamonas. Mieliśmy szansę poznać kulturę Grecji, obyczaje mieszkańców, i jej historię dzięki wycieczkom do Salonik, czy też na Meteory. Najciekawszą atrakcją był rejs na wyspę Skiatos, gdzie na pokładzie statku uczyliśmy się greckich wywijasów, świetnie się przy tym bawiąc. Sam wyjazd oceniam na 5 z plusem i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej.
Opiekunowie którzy byli z nami to: Anna Walendzik, Anna Kowalczyk, Andrzej Gomoła, Robert Kowalczyk, Dariusz Piwowarski i Marcin Uliczka.

Skip to content